Kit & Kin

kitandkin.cz.png

 

Kit & Kin jsou hypoalergenní plenky vyrobené z udržitelných materiálů, ve špičkovém provedení a rozkošném designu. Obsahují součást přírodního high-tech absorpčního jádra, které využívá výrazně méně chemikálií než běžné plenky. Plenky Kit & Kin chrání citlivou pokožku vašeho miminka před pro ni typickými problémy jako například ekzém či opruzení z plenek.

Kit & Kin chrání i naše životní prostředí. Používáme udržitelné materiály, čímž přispíváme k řešení závislosti lidstva na neobnovitelných zdrojích a chráníme tak zdroje, které budou naše děti v budoucnu využívat. Superabsorpční jádro našich plenek obsahuje celulózu nebělenou chlórem, jež je získávána z udržitelně obhospodařovaných lesů, přičemž štítky, lepenky, okraje plenky bránící úniku moči i obalový materiál jsou vyrobeny z oxo-biologicky odbouratelných materiálů.

Jsme hrdí na to, že podporujeme práci organizace World Land Trust. Za každých 10 zákazníků, kteří zakoupí měsíční balíček plenek Kit & Kin, nakoupíme a pomocí WLT ochráníme jeden akr tropického deštného pralesa.

Společně můžeme docílit skutečné změny.

Většinu umělohmotných materiálů, které se vyskytují v běžných plenkách, jsme nahradili udržitelnými materiály, jež jsou nejen laskavější k pokožce vašeho miminka, ale rovněž chrání budoucí zdroje naší planety. 

Superabsorpční jádro plenek je vyrobeno z přírodní celulózy (buničiny), pocházející z lesů označených certifikáty FSC. Díky tomu je celulóza, kterou používáme, šetrná k životnímu prostředí a pochází z udržitelně obhospodařovaných lesů. Celulózu bělíme kyslíkem, nikoliv chlórem.

Zadní strana plenek (vnější vrstva plenky) je 100% udržitelná, vyrobená z rostlinného škrobu. Svrchní vrstva (mezi zadečkem miminka a absorpčním jádrem) je vyrobena z biologicky odbouratelného PLA (kyselina polymléčná). PLA může znít hrozivě, avšak jedná se o „neškodný“ bioplast vyrobený z kukuřičného škrobu, což je obnovitelný zdroj.

Elastické manžety na nohy a boční strany plenek jsou navrženy tak, aby zajistily přiléhavost a dokonalou funkčnost.

Vnější obal je rovněž vyroben z oxo-biologicky odbouratelného materiálu a neobsahuje GMO.

Tradiční plenky jsou vyrobeny především z plastu, tedy neobnovitelného zdroje ropného původu. Tyto plastové plenky se biologicky odbourají až přibližně za 500 let. Nesmíme rovněž zapomenout na ropu, jejíž množství není nekonečné.

Plenky Kit & Kin jsou vyrobeny za použití stejných technologických a výrobních postupů jako tradiční plenky, rozdílem je však záměna plastů za udržitelné materiály laskavější k pokožce vašeho miminka, chránící budoucí zdroje naší planety.

 

 

Ve společnosti Kit & Kin se zavazujeme chránit naše děti a jejich budoucnost. Proto jsme se spojili s organizací World Land Trust (WLT), abychom tak zvýšili povědomí o ochraně deštných pralesů a pro bezpečnost a ochranu ohroženého přirozeného prostředí po celém světě.

Význam deštných pralesů nelze podceňovat, náš nepostradatelný ekosystém nám poskytuje čerstvý vzduch a životně důležité léky:

 

  • -25 % veškerých léčiv používaných ve světě pochází z deštných pralesů
  • Léčivé účinky byly dosud analyzovány pouze u 1 % deštných pralesů
  • Při současné míře deforestace deštné pralesy během pouhých 40 až 50 let vymizí
  • Náš závazek vůči naší planetě: Za každých 10 zákazníků, kteří zakoupí měsíční balení plenek Kit & Kin, nakoupíme a prostřednictvím WLT ochráníme jeden akr tropického deštného pralesa. Společně můžeme docílit změny.
  • Organizace WLT funguje kousek po kousku na ochranu některých světových neohroženějších biodiversitních prostředí. Proto WLT opravňuje místní nevládní organizace a poskytuje jim finanční prostředky a technickou podporu pro vytváření a rozšiřování přírodních rezervací, pro obnovení narušeného přirozeného prostředí a pro zajištění jeho trvalé ochrany. Významnou součástí filozofie WLT je práce prostřednictvím místních partnerů a ocenění místní expertízy.

World Land Trust 

  • Dárcovství programu WLT „Buy An Acre“ poskytuje místním partnerským zemím možnost nákupu a zajištění kriticky ohrožených lesů v Argentině, Ekvádoru a Mexiku. Naše dárcovství pomáhá vytvářet trvale chráněné přírodní rezervace.
  • Pro více informací o organizaci World Land Trust můžete navštívit její webovou stránku.
Žádné produkty značky Kit & Kin nebyly nalezeny...